راهنماي کيفيت آب آشاميدني-سازمان بهداشت جهاني

دسترسی به آب آشامیدنی مطمئن و سالم یکی از ضروریات سلامتی و حق اولیه انسانها جهت حفظ سلامت فردی آنها می باشد.

اهمیت آب برای توسعه سلامت و بهداشت و همچنین رشد و توسعه جوامع برای کسی پوشیده نیست و این آب می بایست دارای استاندارد های لازم جهت حفظ سلامت جوامع بشری باشد. سازمان بهداشت جهانی، World Health Organization، بر این اساس اقدام به تهیه و تدوین استانداردی جهت تعیین معیارها و روشهای تامین، حفظ و نگهداری آب اشامیدنی سالم کرده است. در این استاندارد میزان مجاز غلظت مواد گوناگون ئر اب اشامیدنی و توصیه هایی جهت ارتقاء کیفیت آن صورت گرفته است.

امروزه با رشد جمعیت در شهرها و افزایش نیاز انسان ها به آب علاوه بر دولت ها، شرکت های خصوصی نیز اقدام به تهیه و فروش آب آشامیدنی کرده اند که این استاندارد یک معیار مناسب جهت کنترل آب تولید شده در آنها می باشد.

استاندارد پیش رو ویرایش چهارم از سری استاندارد های کیفیت آب آشامیدنی است. ویرایش های قبلی در سال های ۱۹۸۴-۱۹۸۳، ۱۹۹۷-۱۹۹۳ و ۲۰۰۴ به چاپ رسیده اند.(این استاندارد ها سری دوم استانداردهای سازمان بهداشت جهانی هستند و قبل از این استانداردها ۳ نسخه براساس استانداردهای قبلی این سازمان در سالهای ۱۹۵۸،۱۹۶۳ و ۱۹۷۱ به چاپ رسیده است.)

این ویرایش دستورالعمل تهیه آب آشامیدنی توسعه یافته برداشت ها، دستر سی ها و اطلاعاتی است که در ویرایش های قبلی معرفی شده است. و شامل یک دستور العمل کنترل و مدیریت ریسک تامین آب آشامیدنی است که در ویرایش سوم دستورالعمل نیز امده است.

این استاندارد در ۱۲ فصل و ۵۶۱ صفحه نوشته شده است.

Download World Health Organization – Guidelines for Drinking-water Quality, 4th Edition -World Health Organization (2011)

Guidelines for Drinking-water Quality

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.