محصولات

 

ماژول های اولترافیلتراسیون آکوآریا

شرکت آبتین پارسیان پیشرو “تنها تولیدکننده ماژول‌ها و غشاهای الیاف میان تهی اولترافیلتراسیون (UF) با برند “AquArya است. ماژول های AquArya در سامانه های تصفیه، بازیابی و بازچرخانی آب و پساب کاربرد دارند.

اطمینان از در دسترس بودن منابع کافی آب پاک، موضوع شماره یک جهانی در آینده خواهد بود. این چالشی است که نه تنها کشورهای در حال توسعه و تازه صنعتی شده، بلکه کشورهای صنعتی در بخش شمالی جهان با آن مواجه خواهند شد و اولترافیلتراسیون تقریباً در کل طیف گزینه های تصفیه آب نقش کلیدی ایفا می کند.


ماژول UF8060 ماژول UF8040 ماژول UF4040 ماژول UF خانگی
ماژول اولترافیلتراسیون UF-8060-PP
ماژول اولترافیلتراسیون UF-8040-PP
ماژول اولترافیلتراسیون UF-4040-PP
ماژول اولترافیلتراسیون خانگی

در گذشته تصفیه آب از طریق فیلتر شنی انجام می شد. آب را از میان بسترهای شن و ماسه می گذراندند تا تمیز شود. امروزه می توان با استفاده از فناوری اولترافیلتراسیون و غشاهای الیاف توخالی در اندازه میکرومتر؛ علاوه بر ذرات معلق، تقریبا تمام میکروارگانیسم های موجود در آب(باکتری ها و ویروس ها) را از آب های سطحی، زیرزمینی و چشمه ها حذف نموده و آب آشامیدنی با کیفیت و خلوص بالا تولید نمود. اولترافیلتراسیون، نسبت به فیلتر شنی قابل اطمینان تر است و فضایب کمتری هم نیاز دارد. همچنین کار با آن ساده اسیت و به راحتی می توان آن را در مراحل پیش تصفیه یا پس تصفیه؛ مجموعه های تصفیه آب گنجاند.   صرف نظر از میزان آلودگی آب ورودی، خروجی فرایند اولترافیلتراسیون همیشه آب با کیفیت و خلوص بالاست. در مقایسه با فیلتر شنی، اولترافیلتراسیون به عوامل خارجی همچون بارندگی شدید، سیل یا میزان آلاینده های موجود در منبع آب ورودی وابسته نیست. یکی دیگر از مزایای اصلی اولترافیلتراسیون، سهولت به کارگیری آن است. سامانه های اولترافیلتراسیون می توانند کاملا به صورت اتوماتیک توسعه یابند. بدین ترتیب که یک واحد کنترل یکپارچه، کل فرآیند اولترافیلتراسیون شامل مراحل فیلتراسیون، تمیز کردن و شستشوی معکوس را اجرا کند.  
مزایای Aquarya UF برای تصفیه آب آشامیدنی:
 • حذف اغلب میکروارگانیسم ها و ویروس ها
 • پایداری سطح کیفیت فرایند تصفیه
 • حداکثر استحکام- خرابی الیاف صفر
 • عمر طولانی و دسترس پذیری بالا
 • عملکرد بالا با هزینه های عملیاتی کم
آب با مشخصات خاص: آب مهندسی شده برای مصارف صنعتی
در اغلب کاربردهای صنعتی نیاز به آب با ویژگی های معینی هست. در جهت برآورده نمودن نیزهای تکنولوژیک فرایندهای صنعتی؛ می توان ویژگی های آب را به صورت عمدی تغییر داد. به عنوان مثال، می توان مواد جامد را با استفاده از روش هایی مانند یخ زدایی، نرم کردن و نمک زدایی از آب حذف کرد، عوامل دیگری را اضافه کرد یا پارامترهای آب مانند مقدار pH آن را تغییر داد.   در صورتی که در کاربردهای صنعتی، ریسک های احتمالی در نظر گرفته نشوند؛ برخی از  اجزای آب می توانند آسیب قابل توجهی به سیستم ها و فرآیندهای صنعتی وارد کنند. به عنوان مثال، آب خنک کننده باید به گونه ای اصلاح شود که برای استفاده در واحدهای خنک کننده مناسب باشد. یا آب توربین های بخار باید کاملاً نمک زدایی شود تا دیگ بخار دچار خوردگی و آسیب نشود.   اولترافیلتراسیون علاوه بر استفاده در فرایند تصفیه آب، در بسیاری از فرآیندهای جداسازی صنعتی دیگر نیز استفاده می شود. در این کاربردها، UF جایگزینی بسیار موثر برای فیلتر شنی است که صرف نظر از کیفیت آب ورودی؛ همواره آبی با کیفیت بالا تولید می کند.  
مزایای اولترافیلتراسیون Aquarya در تصفیه آب فرآیندی:
 • تکنولوژی پیش تصفیه کامل در بالادست اسمز معکوس
 • پایداری سطح کیفیت فرایند تصفیه
 • عمر طولانی و دسترس پذیری بالا
 • هزینه نگهداری کم
 • ردپای فشرده سیستم UF
 • عملکرد بالا با هزینه های عملیاتی کم
فاضلاب آبی است که در اثر استفاده آلوده شده است. انوع آن عبارتند از: فاضلاب خانگی، فاضلاب شهری، پساب صنعتی، آب باران جمع آوری شده و رواناب سطحی(باقی مانده آب باران که روی سطح زمین جریان می یابد) معمولا تصفیه فاضلاب در سه تا چهار مرحله انجام می شود. مراحل تمیز کردن که شامل فرآیندهای فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی هستند. برای اطمینان از پاکی آب حاصل از تصفیه فاضلاب، لازم است که مرحله دیگری برای حذف میکروب ها و ویروس های بیماری زا هم طی شود. در این مرحله می توان از فناوری اولترافیلتراسیون برای پاک سازی فاضلاب بدون نیاز به تصفیه شیمیایی اضافی استفاده کرد.   با به کارگیری اولترافیلتراسیون نه تنها می توان محصولات مشخص را از مجموعه جریان های مواد حذف نمود؛ بلکه می توان سایر محصولات جانبی مفید و آب "خالص" را نیز از هم جداسازی کرد. ممکن می سازد. این محصولات جانبی را هم می توان مورد استفاده مجدد قرار داد.
مزایای Aquarya UF برای تصفیه فاضلاب:
 • حداکثر استحکام- خرابی الیاف صفر
 • عمر طولانی و دسترس پذیری بالا
 • پایداری سطح کیفیت فرایند تصفیه
 • غشاء و فرآیندهای غشایی طیف وسیعی از pH را تحمل می کنند و تمیز کردن آنها بسیار آسان است
 • حذف اغلب میکروارگانیسم ها و ویروس ها
 • تکنولوژی پیش تصفیه کامل در بالادست اسمز معکوس
 • حداکثر حذف مواد مغذی ( نیتروژن و فسفر)
 • قابلیت ترکیب با راهکارهای پالایش آلاینده ها
برای دهه‌ها از روش های حرارتی سنتی برای نمک‌زدایی آب دریا استفاده می شد: آب دریا را تا زمان رسیدن به نقطه جوش گرم می کردند تا تبخیر آن آغاز شود. سپس بخار را سرد می کردند تا از آن آب شیرین استخراج شود.این فرایند معایب زیادی دارد. مهم تر از همه اینکه بسیار انرژی بر است. حتی با وجود استفاده از فناوری های بازیابی انرژی باز هم از نظر مالی مقرون به صرفه نیست. خصوصا برای کشورهای فاقد منابع انرژی  
اولترافیلتراسیون و اسمز معکوس
بهترین جایگزین روش های سنتی، راهکاری ترکیبی از اولترافیلتراسیون و اسمز معکوس است. ابتدا با استفاده از اولترافیلتراسیون  آب دریا به طور موثر تمیز می شود و سپس با اسمز معکوس نمک زدایی انجام می پذیرد. در مقایسه با فنآوری‌های تصفیه معمولی مانند فیلتراسیون شنی، فناوری UF صرف نظر از وجود هرگونه تغییر حاصله از تغییرات فصلی (طوفان‌ها، شکوفه‌های جلبک‌ها و ...) یا عوامل دیگر در مشخصات آب خام ورودی، همواره آبی با کیفیت و خلوص بالا تولید می کند.  
مزایای اولترافیلتراسیون Aquarya در تصفیه آب دریا:
 • حداکثر پایداری - خرابی الیاف صفر - حداقل خطر رسوب زیستی
 • پایداری سطح کیفیت فرایند تصفیه
 • غشاء و فرآیندهای غشایی طیف وسیعی از pH را تحمل می کنند و تمیز کردن آنها بسیار آسان است