مشارکت در سمپوزیوم فولاد ایران 1400

سمپوزیوم فولاد ایران 1400

سمپوزیوم فولاد ایران 1400 و نمایشگاه جانبی همایش، امسال هم به مانند سال های گذشته، محل گردهمایی اکثر فعالان این عرصه شامل بزرگترین واحد­های تولید کننده و شرکتهای مرتبط با این صنعت بود. طبق روال همیشگی، شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین دستاوردهای پژوهشی، بررسی موانع و چالش‌ها، نحوه تعامل با یکدیگر و راهکارهای پیشبرد پرداختند. معرفی دستاوردهای صنعتی و پژوهشی در راستای چشم انداز توسعه فولاد کشور از نقاط عطف این نمایشگاه بود.

این موضوع از این جهت حائز اهمیت وافر است که کشور در دوران تحریم هم روند پیشرفت و بالندگی را می­ پیماید.

در میان ۲۵۰ شرکت داخلی و ۲۵ شرکت خارجی که از کشورهای مختلف ‌در ۲۱۰ غرفه دستاوردهای صنعتی و پژوهشی خود را در حوزه‌های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری مورد استفاده در صنعت فولاد و صنایع وابسته به نمایش گذاشتند؛ شرکت آبتین پارسیان پیشرو آپادانا با معرفی یک محصول بومی سازی شده استراتژیک فن آور جلب توجه می­ نمود. این شرکت دانش ­بنیان ، برای اولین بار در کشور موفق به اختراع الیاف میان­ تهی با گواهی ثبت اختراع و ثبت برند AquArya  در ممبران ها و ماژول های اولترافیلتراسیون (UF) گردیده؛ و به عنوان اولین  و تنها سازنده ماژول های اولترافیلتراسیون (UF) پلیمری در ایران با بهره گیری ازنیروی متخصص، آخرین تکنولوژی روز و با داشتن ارتباط مستمر با شرکت‌های بین‌المللی در زمینه تصفیه آب و فاضلاب سوابق ارزنده ای در این زمینه داشته و گام­های موثری برداشته است.

نقش کلیدی آب در عملکرد بخش های تولیدی صنعت فولاد و نیز ارزش آن برای سایر بخش های جامعه بر کسی پوشیده نیست و با توجه به این موضوع که تازگی و کیفیت آب موجود تبدیل به نگرانی عمده در بخش های وسیعی از جهان شده است و همچنین کنترل منابع آب به یکی از مهمترین چالش ها پس از تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است. منابع آب شیرین به دلیل افزایش میزان تقاضا در اثر رشد جمعیت جهانی و افزایش فعالیت صنعتی در خطر می باشند و این امر در کشورهای در حال توسعه بیشتر مورد توجه می باشد.

با توجه به اهتمام صنعت فولاد در مقابل مسئولیت خود در کنترل آب مصرفی و ارزیابی دائمی چگونگی استفاده بهتر از آب در بخش های تولیدی این صنعت، همواره به دنبال راه‌های بهبود حفظ و استفاده مجدد از آب مصرفی است و لذا بازیافت آب و به‌کارگیری آن در چرخه بسیار درخور توجه و اهمیت است.

سمپوزیوم فولاد ایران 1400

سمپوزیوم فولاد ایران 1400

سمپوزیوم فولاد ایران 1400

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.