صنایع غذایی

فناوری اولترافیلتراسیون طیف وسیعی از امکانات در اختیار تولیدکنندگان صنایع غذایی و نوشیدنی قرار می دهد. غشاهای اولترافیلتراسیون شار و میزان احتباس بهینه ای را برای غلظت ژلاتین و حذف میکروارگانیسم ها و باکتری ها فراهم می کند. عصاره های گیاهی را می توان با استفاده از فناوری اولترافیلتراسیون متمرکز و خالص سازی کرد و در نتیجه نسبت به روش های متداول فرآوری ، بازدهی بالاتری را به دنبال داشت. از فناوری غشایی در سراسر فرآیند آسیاب مرطوب ذرت استفاده می شود و به ویژه از اولترافیلتراسیون می توان برای جداسازی مواد مغذی و نشاسته استفاده کرد و در این فرآیند ارزش افزوده ایجاد کرد. غشاهای اولترافیلتراسیون قادرند مقدار زیادی نشاسته ، پکتین ، میکروب ها و پروتئین های موجود در فرآوری آب میوه ها را برای تولید آب میوه های با کیفیت بالا حذف کنند. این امکانات علاوه بر بهینه سازی فرایندهای تولید غذا و نوشیدنی، بر سلامتی، ایمنی، کیفیت و تنوع محصولات نیز تمرکز دارند.

اولترافیلتراسیون در صنایع غذا و نوشیدنی

کاربردهای فناوری های فیلتراسیون در صنایع مواد غذایی و نوشیدنی

شیر یکی از مهم ترین اشکال تغدیه انسان در مقیاس جهانی است. شیر، ترکیبی پیچیده از چربی ها، پروتئین ها یا کازئین ها، مواد معدنی، آنزیم ها و کربوهیدرات ها به شکل لاکتوز است. با استفاده از فناوری های غشایی و تبادل های یونی، می توان اجزای شیر را جداسازی نموده و به محصولات فرعی همچون پنیر؛ شیر تبخیر شده و پروتئین های وی (Whey) رسید.
در بازار بزرگ و متنوع جهانی نوشیدنی‌ها، یک محصول موفق باید هم کیفیت مطلوب و ثابتی داشته باشد و هم از طعم، شفافیت و ارزش غذایی بالایی برخوردار باشد. فناوری های فیلتراسیون در موارد زیر به کمک تولیدکنندگان صنعت نوشیدنی می آیند:
  • تلخ کننده
  • اسید زدایی آبمیوه
  • شفاف سازی آبمیوه
  • جداسازی آنزیم ها
  • رنگ زدایی و تثبیت مه پروتئین
شیرین کننده ها با منابع و کاربردهای متنوع، بخش مهمی از صنعت جهانی غذا و نوشیدنی هستند. برای تولید شیرین کننده ها به طیف وسیعی از فناوری های فرآیندی نیاز است تا محصول نهایی کیفیت و قوام مطلوبی داشته باشد. فناوری اولترافیلتراسیون علاوه بر بهینه سازی فرایند تولید، خلوص محصول نهایی را نیز تضمین می کند.
مواد مغذی مانند اسیدهای آلی و اسیدهای آمینه، مشتقات محصولات غذایی هستند که از ارزش غذایی بالایی در بازار مصرف برخوردارند. این مواد را هم می توان از مواد غذایی کامل مثل چای سبز یا میوه ها استخراج نمود یا از طریق تخمیر. غشاهای اولترافیلتراسیون به همراه جاذب ها و رزین‌های تبادل یونی در مراحل بازیابی، جداسازی و خالص‌سازی محصولات غذایی و نوشیدنی به کار می روند و کیفیت محصولات نهایی را به صورت بهینه ای افزایش می دهند.